„O pewnym brzasku, w katyńskim lasku, strzelali do nas sowieci…” – Jacek Kaczmarski, „Katyń” 🎶
W dniu pamięci o Ofiarach Zbrodni Katyńskiej delegacja FSN odwiedziła Powąski Wojskowe i złożyła kwiaty w okolicznościowych miejscach pamięci, w tym przy pomniku katastrofy smoleńskiej.
Ofiary zbrodni katyńskiej z 1941 roku, blisko 22 tysiące żołnierzy, funkcjonariuszy i obywateli polskich, to dla nas nieprzemijające symbole służby Niepodległej 🇵🇱. Pomimo wielomiesięcznego kuszenia pozostali, wedle słów ich politycznego kata, „zatwardziałymi, nierokującymi poprawy wrogami władzy sowieckiej”👊. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie ✝️ a światłość wiekuista Im świeci. Pamiętamy! 🕯️
