Kolegia Lokalne Służby Niepodległej

7 kwietnia 2023

W ramach projektu realizowanego ze środków Funduszu Patriotycznego zorganizowaliśmy cztery spotkania o charakterze patriotycznym w różnych częściach Polski. W Warszawie gościliśmy Posła Pawła Lisickiego, który wprowadził nas w tematykę odnalezionych katowni UB i NKWD na warszawskiej Pradze. Mury tych często nieznanych, nawet okolicznym mieszkańcom, kamienic przechowują wyrytą krwią przez Żołnierzy Wyklętych napisy na ścianach, które umacniają pamięć ducha niepodległościowego stolicy.

Tematykę Żołnierzy Niezłomnych omawialiśmy także podczas spotkania z Panem Janem Szuro w Krakowie. Dyskusję prowadziliśmy na podstawie książki „I tak będę żył”, wywiadu rzeka przeprowadzonego przez syna Jana z ojcem Stanisławem Szuro.  

W Łodzi spotkaliśmy się z Wiktorem Świetlikiem, autorem książki „Polska Stasiaka”. Podczas wydarzenia dyskutowaliśmy o tym co dla Polski można zrobić współcześnie i co to właściwie znaczy „dobrze sprawować urząd państwowy”. Biorąc za przykład Władysława Stasiaka, byłego ministra spraw wewnętrznych analizowaliśmy życiorys współczesnego patrioty. 

W Siedlcach odbyło się natomiast spotkanie z Marcinem Wolskim, legendą polskiego radia i telewizji, autorem takich książek jak Międzymorze czy Cyngiel Temidy.