Wspólnie oddajmy hołd Powstańcom Warszawskim!

Zapraszamy serdecznie 1 sierpnia na Plac Zamkowy, aby po raz kolejny dać świadectwo podziwu: Gloria Victis! Kiedy, w godzinę W, cała Polska stanie w zadumie, aby uczcić Warszawskich Powstańców, chcemy już po raz 4 stanąć na Placu Zamkowym tworząc „Żywy Znak dla Powstania Warszawskiego”. Jak co roku tego dnia już od godziny 16:00 będziemy przygotowywać wydarzenie.

Zależy nam na zainteresowaniu rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego młodych ludzi i wszystkich innych, którzy znajdą się w tym czasie w pobliżu warszawskiej Starówki. Chcemy pokazać również turystom polskim i zagranicznym, jak ważnym wydarzeniem w życiu Warszawy było powstanie z 1944 roku, jak bardzo jesteśmy wdzięczni tym, którzy chcieli być wolni i wolność sobie zawdzięczać. W ten sposób wszyscy mieszkańcy stolicy mogą współtworzyć żywą historię tego miasta, pokazać żyjącym jeszcze Powstańcom Warszawskim i ich potomkom, że doceniają to, co ci wszyscy ludzie zrobili dla wolności nie tylko Warszawy, ale i całej Polski.

Jako mieszkańcy stolicy czujemy się w obowiązku nie tylko uczestniczyć w oficjalnych uroczystościach, ale również w spontaniczny sposób pokazywać światu, że Polska była jest i będzie krajem gdzie wyznawane od wieków wartości, są jednym z najważniejszych czynników twórczych naszego narodu.

Powstanie Warszawskie było dla nas zrywem niepodległościowym, który tak jak wcześniejsze walki Polaków o Ojczyznę przypomniały całemu światu o tym, że w kraju nad Wisłą niezmiennie od 1000 lat traktuje się poważnie słowa: Bóg, Honor, Ojczyzna. Cztery lata temu, kiedy po raz pierwszy organizowaliśmy „Żywy Znak” na Placu Zamkowym, mieliśmy tylko pomysł, chęci i pomoc naszych znajomych wolontariuszy. W tym roku w związku ze wzrostem zainteresowania wydarzeniem do naszego grona dołączyli:

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Historyczne Polonia Restituta,
Stowarzyszenie Polska jest Najważniejsza
Fundacja Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom,
Fundacja Służba Niepodległej,
Stowarzyszenie KoLiber – Odział Warszawa.

Patronat honorowy:

Prof. dr hab. Piotr Gliński, I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Międzynarodowe Forum Bezpieczeństwa,
Komitet Katyński.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.