Uruchamiamy projekt „Kościół w Służbie Niepodległej”

W 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości Fundacja Służba Niepodległej zainaugurowała projekt „Kościół w Służbie Niepodległej”.

W 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. To wielkie marzenie wielu pokoleń Polaków prawdopodobnie nigdy by się nie ziściło, gdyby nie wsparcie Kościoła Katolickiego, którego duchowni aktywnie wspierali dążenia do wolności. Kapłani – cisi bohaterowie, dziś nieco zapomniani, którzy słowem z kościelnych ambon i czynem na polach bitew walczyli o niepodległą Rzeczpospolitą. Na ołtarzu Ojczyzny składali często wielki trud i cierpienie, czasem nawet życie… Pamięć o wielu z Nich zatarła się, a niekiedy została przyćmiona przez innych wielkich patriotów. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pamiętajmy także o księżach, którzy wiernie i oddanie służyli Bogu i Ojczyźnie.

Dziś uczciliśmy Ich pamięć, oddając hołd pod pomnikiem księdza Ignacego Skorupki. W ten symboliczny sposób zainaugurowaliśmy projekt „Kościół w Służbie Niepodległej”.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.