Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński zabiera głos w trakcie współorganizowanej przez nas uroczystości.

Fundacja Służba Niepodległej, która aktywnie współtworzy Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, współorganizowała 1 marca 2017 roku uroczystość upamiętniającą „Żołnierzy Wyklętych” zakatowanych w b. siedzibie MBP (ob. Min. Sprawiedliwości). Wzięli w niej udział m.in.: wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Profesor Piotr Gliński, ks. Józef Maj, poseł Ewa Tomaszewska, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, władze dzielnicy Śródmieście. W jej ramach złożyliśmy wieńce pod tablicą pamiątkową na murze resortu, powstałą za czasów, gdy ministrem sprawiedliwości był śp. Lech Kaczyński oraz kamieniem Jana Rodowicza „Anody”. Odbywająca się w tym roku po raz siódmy uroczystość jest częścią Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2016 roku wspólnie z organizacjami społecznymi (poza naszą fundacją są to m.in. Młodzi dla Polski i KoLiber Warszawa) współorganizuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości.

Głos zabiera prezes FSN Marcin Pasierbski.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z tej uroczystości, która jest dostępna na naszym profilu na FB

W godzinach wieczornych delegacja zarządu Fundacji brała udział w uroczystym Apelu Pamięci na pl. Piłsudskiego, w czasie którego złożyła wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystości uczestniczyli m.in.: prezydent RP Andrzej Duda, marszałkowie obu izb parlamentu i przedstawiciele Rady Ministrów.

Delegacja Fundacji Służba Niepodległej na Placu Piłsudskiego, 1 marca 2017 roku