„Praskie Spotkanie z Historią” z Andrzejem Kołodziejem

26 września odbyło się kolejne wydarzenie z cyklu „Praskie Spotkania z Historią”, organizowanego przez Fundację Służba Niepodległej, Stowarzyszenie KoLiber – Oddział Warszawa oraz Stowarzyszenie Solidarność Walcząca Mazowsze. Naszym gościem był Andrzej Kołodziej, który szczegółowo opowiedział niezwykłą historię pierwszych dni strajków na Wybrzeżu oraz narodzin „Solidarności” – o tym jak w rzeczywistości powstawała organizacja ciesząca się obecnie legendarnym statusem w polskiej historii.

Poruszona została również kwestia kontrowersji wokół osoby Lecha Wałęsy i jego roli w pierwszych dniach strajków. W spotkaniu udział wzięli: Paweł Lisiecki – Poseł na Sejm RP, Piotr Rzewuski – członek zarządu Stowarzyszenia „Solidarność Walcząca”, Rafał Kulisiewicz – wiceprezes Fundacji Służba Niepodległej, koordynator „Praskich Spotkań z Historią”.

Projekt „Praskie Spotkania z Historią” jest objęty honorowym patronatem Posła na Sejm RP Pawła Lisieckiego oraz Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m. st. Warszawy Wojciecha Zabłockiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.