Praskie Spotkania z Historią

Spotkanie z Andrzejem Kołodziejem, przywódcą strajku w Stoczni Gdyńskiej w 1980 roku, jednym z liderów NSZZ „Solidarność” i Solidarności Walczącej.

Praskie Spotkania z Historią to cykl edukacyjno-historyczny mający na celu popularyzację historii. Poruszamy ważkie, interesujące, nieraz kontrowersyjne, tematy związane z nieznanymi kartami dziejów Warszawy, jak również z najnowszą historią Polski. Naszym celem jest rozbudzanie fascynacji historią własnego miasta i kraju wśród warszawiaków oraz wszystkich zainteresowanych. Prelegentami Praskich Spotkań z Historią są osoby przesiąknięte pasją do historii, będące bądź to zawodowymi historykami, bądź też jej żywymi świadkami i współtwórcami.

Spotkanie z prof. Wojciechem Fałkowskim, wiceministrem obrony narodowej.

Wśród naszych gości byli między innymi: Podsekretarz Stanu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz historyk Uniwersytetu Warszawskiego prof. Wojciech Fałkowski, legenda Solidarności i współtwórca Solidarności Walczącej Andrzej Kołodziej, reżyser wielu uznanych filmów dokumentalnych Ewa Szakalicka, varsavianista, dziennikarz, autor książki na temat dziejów przedwojennej warszawy Piotr Otrębski, senator, działacz opozycyjny w PRL Piotr Andrzejewski.

Spotkania odbywają się w Urzędzie Dzielnicy Praga Północ przy ulicy Księdza Ignacego Kłopotowskiego 15. Serdecznie zapraszamy na wycieczkę do źródeł żywej historii! Projekt Praskie Spotkania z Historią jest objęty honorowym patronatem Posła na Sejm RP Pawła Lisieckiego oraz Burmistrza Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Wojciecha Zabłockiego.

Poseł na Sejm RP Paweł Lisiecki zabiera głos podczas Praskiego Spotkania z Historią z prof. Wojciechem Fałkowskim.