Dni Prażanina zakończone sukcesem!

Dni Prażanina przekroczyły nasze wcześniejsze, najśmielsze oczekiwania. Impreza spotkała się z wielkim zainteresowaniem mieszkańców Pragi i Warszawy – ku naszemu zdziwieniu, wiele osób dotarło z odległych zakątków Warszawy. Dziękujemy wam serdecznie za to, że tak tłumnie przybyliście!

W ramach wydarzenia odbył się szereg koncertów: Kapeli Praskiej, Praskich Małmazyj, Konkatedralnego Chóru Kamionek, konkursy wiedzy o Pradze (zwycięzcom serdecznie gratulujemy!), warsztaty fizyczno-chemiczne dla dzieci i młodzieży organizowane przez PGNIG oraz warsztaty zorganizowane przez Polskie Związek Niewidomych.

Po sukcesie Dni Prażanina, jesteśmy przekonani, że święto Pragi, które służy promocji lokalnej kultury, budowaniu „praskiej” tożsamości i umacnianiu więzów spajających społeczność mieszkańców prawobrzeżnej Warszawy powinno stać się wydarzeniem o charakterze cyklicznym. Dlatego będziemy działać, by „Dzień Prażanina” na stałe zagościł na Pradze Północ i Pradze Południe, by wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Warszawy.

To wszystko nie udałoby się bez pomocy naszych partnerów i współorganizatorów wydarzenia: Radzie Osiedla Kamionek, Urzędowi Dzielnicy Praga-Północ, Posłowi na Sejm RP Pawłowi Lisieckiemu, Radnemu Markowi Borkowskiemu, Pani Wiesławie Batko, Solidarności Walczącej Mazowsze, Stowarzyszeniu Warszawiak na Swoim, Radnym Dzielnicy Praga-Północ, Polskiemu Związkowi Niewidomych Koło Warszawa Prawobrzeżna, Fundacji PGNiG i wielu wolontariuszom czynnie zaangażowanym w organizację wydarzenia.

Dziękujemy za udostępnienie muszli koncertowej Urzędowi Dzielnicy Praga Południe i Zarządowi Zieleni m.st. Warszawy.

Do zobaczenia na kolejnej edycji Dni Prażanina!

Pełna relacja fotograficzna z Dni Prażanina jest dostępna na naszym profilu na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.