1 marca zapraszamy na uroczystości pod b. siedzibą MBP

Pragniemy przypomnieć, że od 2011 roku dzień 1 marca jest świętem państwowym, ustanowionym w hołdzie tym, którzy po latach okupacji niemieckiej, po wkroczeniu na ziemie polskie sowieckich i rodzimych komunistów, mieli odwagę wytrwać w walce o niepodległą Polskę.

Zapraszamy mieszkańców stolicy i wszystkich, którzy 1 marca zechcą tutaj przybyć, do aktywnego udziału w uroczystym upamiętnieniu bohaterów Powstania Antykomunistycznego zamordowanych, torturowanych i przetrzymywanych w siedzibie Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego.

O godz. 13:30 spotkamy się na rogu ulicy Koszykowej i Alej Ujazdowskich. Jak co roku złożymy tam kwiaty i zapalimy znicze pod: znajdującą się na murze obecnego Ministerstwa Sprawiedliwości tablicą upamiętniającą ofiary bezpieki oraz kamieniem Jana Rodowicza „Anody”.

Udział w tym elemencie obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” wezmą m.in.:

– duszpasterz środowisk niepodległościowych ks. prałat Józef Maj, który poprowadzi modlitwę rozpoczynającą uroczystość
– Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Profesor Piotr Gliński
– przedstawiciele kierownictwa Ministerstwa Sprawiedliwości
– reprezentanci władz dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy

Podobnie, jak w ubiegłym roku, uroczystość jest organizowana przez Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz Ministerstwo Sprawiedliwości.

Wśród organizacji społecznych, które biorą w niej udział są m.in.: Fundacja Służba Niepodległej, Młodzi dla Polski, KoLiber Warszawa Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, GRH WiN.

Zachęcamy także do udziału w innych elementach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w tym uroczystościach centralnych, które odbędą się na Placu Piłsudskiego o godz. 18. Po ich zakończeniu, w marszu, w którym będziemy nieść portrety „Żołnierzy Wyklętych”, przejdziemy na koncert i uroczystą Mszę Świętą do Archikatedry Św. Jana na Starym Mieście.

Zachęcamy do dołączania do naszego wydarzenia na FB i zapraszania znajomych!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.