1 marca współtworzyliśmy Społeczne Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Delegacja Fundacji Służba Niepodległej, w składzie: prezes Marcin Pasierbski, wiceprezes Sebastian Wijas, wiceprezes Rafał Kulisiewicz, w trakcie Apelu Pamięci na pl. Piłsudskiego w dn. 1.03.2017.

Fundacja Służba Niepodległej, która aktywnie współtworzy Społeczny Komitet Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, współorganizowała 1 marca uroczystość upamiętniającą „Żołnierzy Wyklętych” zakatowanych w b. siedzibie MBP (ob. Min. Sprawiedliwości). Wzięli w niej udział m.in.: wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Profesor Piotr Gliński, ks. Józef Maj, poseł Ewa Tomaszewska, wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik, władze dzielnicy Śródmieście. W jej ramach złożyliśmy wieńce pod tablicą pamiątkową na murze resortu, powstałą za czasów, gdy ministrem sprawiedliwości był śp. Lech Kaczyński oraz kamieniem Jana Rodowicza „Anody”. Odbywająca się w tym roku po raz siódmy uroczystość jest częścią Społecznych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Od 2016 roku wspólnie z organizacjami społecznymi (poza naszą fundacją są to m.in. Młodzi dla Polski i KoLiber Warszawa) współorganizuje ją Ministerstwo Sprawiedliwości.

Prezes Fundacji Służba Niepodległej Marcin Pasierbski zabiera głos w trakcie uroczystości pod tablicą pamiątkową na murze b. MBP.
I Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński zabiera głos w trakcie współorganizowanej przez nas uroczystości.

Zachęcamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z tej uroczystości, która jest dostępna na naszym profilu na FB

W godzinach wieczornych delegacja zarządu Fundacji brała udział w uroczystym Apelu Pamięci na pl. Piłsudskiego, w czasie którego złożyła wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza. W uroczystości uczestniczyli m.in.: prezydent RP Andrzej Duda, marszałkowie obu izb parlamentu i przedstawiciele Rady Ministrów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.